District 6 Leadership Directory (2017-2018)

Meet your 2017-2018 District 6 Leadership Team!

Leadership RoleName Email  
District Director
Harold Osmundson Send A Message
Program Quality Director - North
Ben Smith Send A Message
Program Quality Director - South
Jean Pearson Send A Message
Club Growth Director - North
Dave Gibson Send A Message
Club Growth Director - South
Ravi Rai Send A Message
Public Relations Manager
Sandi Robarge Send A Message
Administration Manager
Deb Luu Send A Message
Finance Manager
Nancy Hobbs Send A Message
Logistics Manager
Tosin Agboola Send A Message
Immediate Past District Director
Diane Windingland Send A Message
Alignment Chair
Dru Jorgensen Send A Message
Audit ChairVACANT
AV Chair
Don Mathews Send A Message
Cartographer
Heather Hegi Send A Message
Chief Evangelist
Steve Compton Send A Message
Chief Judge
Liz Moore Send A Message
Club Coach Chair
Send Group A Message
Karolyn Hoard Send A Message
Jon Perry Send A Message
C&L Award Chair
Sharon Rollefson Send A Message
Corporate Liaison
Monte Jefson Send A Message
District DJ (Music Chair)
Christopher Maddix Send A Message
District Store Chair
Pamela Hollrah-Asleson Send A Message
EGGmaster (Elusive Gilded Gavel Administrator)
Colbert Fong Send A Message
Events Chair
Josh Rensch Send A Message
Fall Conference Co-Chair
Send Group A Message
Stacy Johnson Send A Message 
Kimberlee Redington Send A Message
Fall Conference Registration Chair
Brian Hinton Send A Message
High Performance Leadership ChairVACANT
Historian
George Deliduka Send A Message
Leadership Committee Chair
Diane Windingland Send A Message
Member Recognition Chair
Jen Sweetser Send A Message
Newsletter Editor
Shirley Daniel Send A Message
Parliamentarian
Michael Orr Send A Message
Past District Director Advisory Committee Chair
Diane Windingland Send A Message
Photographers
Send Group A Message
Kerry Gardner Send A Message
Courtney Jahnke Send A Message
Duane Noto Send A Message
Kim Windingland Send A Message
Proxy Chair
Dru Jorgensen Send A Message
Pathways Chief Ambassador
Pat Croal Send A Message
Reformation Chair
Larry Marik Send A Message
more info...
Speakers Bureau Chair
Keith Hardy Send A Message
Speechcraft Chair
Vince Bullinger Send A Message
Spring Conference Chair
Catherine Cardenuto Send A Message
TLI Co-Chair
Send Group A Message
Erik Biever Send A Message
Judi Holloway Send A Message
TMOY Chair
Mary Adams Send A Message
Videographer
John Gross Send A Message
Web Master
Michael Gerner Send A Message
Youth Leadership Chair
Ray Young Send A Message
Division A Director
Matthew Villella Send A Message
Division B Director
Michael Carlton Send A Message
Division C Director
Gopu Shrestha Send A Message
Division D Director
Suzanne Ryan Send A Message
Division E Director
Susan Rajbhandari Send A Message
Division F Director
David Pearson Send A Message
Division G Director
John Vu Send A Message
Division H Director
Ge Lee Send A Message
Division I Director
Darek Prochaska Send A Message
Division J Director
Ed Burke Send A Message
Area 1 Director
Deanna Ford Send A Message 
Area 2 Director
Nancy Gallagher Send A Message 
Area 3 Director
Marion Gustafson Send A Message 
Area 11 Director
Crystal Anderson Send A Message 
Area 12 Director
Anne Groetsch Send A Message 
Area 13 Director
Joseph Thul Send A Message 
Area 14 Director
Helen Grothe Send A Message 
Area 15 Director
Mike Overland Send A Message 
Area 16 Director
Donna Lile Send A Message 
Area 17 Director
Roberta Hooyman Send A Message 
Area 21 Director
Gretchen Blaufuss Send A Message 
Area 22 Director
Courtney Elizabeth Jahnke Send A Message 
Area 23 Director
Brian Peters Send A Message 
Area 24 Director
David Schmidt Send A Message 
Area 25 Director
Edward Aylward Send A Message 
Area 26 Director
Tyler Hardy Send A Message 
Area 31 Director
Richard Frieson Send A Message 
Area 32 Director
Matthew Gannon Send A Message 
Area 33 Director
Subharoj Dahal Send A Message 
Area 34 Director
Abirami Balaji Send A Message 
Area 35 Director
Susan Larkin Send A Message 
Area 36 Director
Jane Rischmiller Send A Message 
Area 37 DirectorVACANT
Area 41 Director
Sue Stauner Send A Message 
Area 42 Director
Subash Adhikari Send A Message 
Area 43 Director
Mohamed Jabir Send A Message 
Area 44 Director
Timothy Scott Send A Message 
Area 45 Director
Paula O’Brien Send A Message 
Area 46 Director
Vickie Martin Send A Message 
Area 51 Director
Mark Huneke Send A Message 
Area 52 Director
Roscoe Ramirez Send A Message 
Area 53 Director
George Thompson Send A Message 
Area 54 Director
Gary Brophy Send A Message 
Area 55 Director
Michael Haglund Send A Message 
Area 61 Director
Donald Harju Send A Message 
Area 62 Director
Carin Hemmesch Send A Message 
Area 63 Director
Danielle Tallman Send A Message 
Area 64 Director
Joanna Carley Send A Message 
Area 65 Director
Bryce Anderson Send A Message 
Area 66 Director
Lynn Cases Send A Message 
Area 71 Director
Beth Cathcart Send A Message 
Area 72 Director
Ken Brown Send A Message 
Area 73 Director
Laura Bathke Send A Message 
Area 74 Director
Devlin Shaughnessy Send A Message 
Area 75 Director
Adriana Mickols Send A Message 
Area 76 Director
Andrea Hoffmann Send A Message 
Area 77 Director
Earl Roethke Send A Message 
Area 78 Director
Iris Key Send A Message 
Area 81 Director
Linda Brown Send A Message 
Area 82 Director
Michael MacDonald Send A Message 
Area 83 Director
Laurie Buchberger Send A Message 
Area 84 Director
Michael Teffera Send A Message 
Area 85 Director
Steve Hartmann Send A Message 
Area 86 Director
Vasav Sahni Send A Message 
Area 91 Director
Roxanne Adams Send A Message 
Area 92 Director
Venkata Makkena Send A Message 
Area 93 Director
Lucy Zhu Send A Message 
Area 94 Director
Muneeza Saifie Send A Message 
Area 95 Director
Ashok Sunkavalli Send A Message 
Area 96 Director
Lisa Rippe Send A Message